Alpský klub České Budějovice

 

ČHS Alpenverein náš kanál na You tube navštivte náš Facebook
kurzy horolezectví výškové práce Alpenverein horolezecký oddíl skalní oblasti jižních Čech akce fotogalerie náš tip kontakt
Alpský klub - oddíl

historie oddílu Alpský klub České Budějovice

V dubnu 2003 vznikl horolezecký oddíl HO Alpský klub fungující pod Českým horolezeckým svazem (ČHS). V současné době má oddíl 25 členů aktivních nejen ve skalním lezení, ale také ve vysokohorském lezení, boulderingu, lezení ledopádů, skialpinismu a jízdě v backcoutry.

Od února 2008 je předsedkyní oddílu Alenka Havrdová a oddíl se stává opravdu aktivní (společné výjezdy a akce). Členem oddílu se může stát každý, kdo úspěšně absolvuje zkoušky pořádané na podzim (nebo na jaře) každého roku instruktory oddílu a zaplatí členské příspěvky ČHS (400,- Kč na kalendářní rok).

Od ledna 2007 dostává oddíl "pod svou ochranu" skály: u Poněšic, Kotek, Rájov a Luč. Správcem těchto oblastí je Bohdan Havrda - místopředseda vrcholové komise pro jižní Čechy.

výhody členství v ČHS, jak a proč toto sdružení horolezců funguje najdete ZDE

horolezecký oddíl Alpský klub
 

akce oddílu

Každý rok klub pořádá a organizuje akce jak pro svou členskou základnu, tak pro veřejnost. Jde především o společné výjezdy, kurzy, promítání a výstavy fotografií, čištění skal, ...

Zaměření: turistika, vysokohorská turistika, horolezectví, skalní lezení, bouldering, lyžování, sněžnice, ski-alpinismus, free-ride a další dle zájmu a možností. Délka akcí: víkendy, prodloužené víkendy, vícedenní akce.

společné výjezdy, akce a schůze HO Alpský klub České Budějovice najdete v sekci akce

Alpský klub České Budějovice
 

kurzy horolezectví

Většina kurzů je určena především čerstvým členům klubu a začátečníkům. V průběhu let předpokládáme zařazovat i specializovanější a náročnější kurzy. Vedení kurzů je zajištěno instruktory oddílu.

Podrobnější informace k jednotlivým kurzům hledejte v sekci kurzy horolezectví

kurzy Nordic Walking

Vedeme soukromé i skupinové lekce Nordic Walking neboli severské chůze. Správnou techniku Nordic Walking a všechna cvičení vyučujeme pod vedením vyškolených instruktorů.

Organizujeme turistické celodenní výlety s holemi nejen v okolí Hluboké nad Vltavou, ale i na místa, jako je třeba Lipno, Novohradsko nebo Šumava. Od jara 2014 budeme pořádat víkendové akce nejen u nás, ale i do zahraničí.

Více informací o Nordic Walking najdete na www.nordicwalkinghluboka.cz

Kontakt na instruktora Nordic Walking je info@nordicwalkinghluboka.cz

Alpský klub České Budějovice
 

kontakty:

- předsedkyně oddílu:
Alenka Havrdová alenka@alpskyklub.cz (sem posílejte příspěvky do kroniky)

- instruktoři oddílu:
Bohdan Havrda bohdan@alpskyklub.cz
Michal Kortan michal@alpskyklub.cz

Alpský klub České Budějovice